Szpital na Klinach wspiera Różowy Październik i bierze udział w akcji „Łap za biust”

lap za biust

W ramach obchodów Różowego Października, Szpital na Klinach w Krakowie z radością dołącza do inicjatywy „Łap za biust” organizowanej przez Gazetę Wyborczą. Wydarzenie to odbędzie się już 2 października w Galerii Kazimierz i ma na celu szerzenie świadomości na temat raka piersi oraz promowanie profilaktyki tego najczęściej diagnozowanego nowotworu złośliwego u kobiet.

Rak piersi to choroba, która dotyka miliony kobiet na całym świecie, a profilaktyka i wczesna diagnostyka są kluczowymi elementami w walce z tą chorobą. Światowe statystyki pokazują, że w 2020 roku zdiagnozowano aż 2,3 miliona nowych przypadków raka piersi. W Polsce, według Krajowego Rejestru Nowotworów, w samym 2021 roku odnotowano ponad 21 tysięcy nowych przypadków. Dlatego tak istotne jest, aby kobiety regularnie dbały o swoje zdrowie i były świadome zagrożeń związanych z rakiem piersi.

W ramach akcji „Łap za biust”, w Galerii Kazimierz zostaną udostępnione bezpłatne badania diagnostyczne, takie jak USG piersi i mammografia. Oprócz tego, na miejscu odbędą się spotkania z ekspertami, którzy nie tylko podzielą się swoją wiedzą, ale również nauczą, jak prawidłowo przeprowadzać samobadanie piersi i na co szczególnie zwracać uwagę.

O godzinie 18:30 w Galerii Kazimierz dr Elżbieta Marczyk, chirurg i onkolog ze Szpitala na Klinach, poprowadzi wykład na temat profilaktyki raka piersi. Dr Marczyk podkreśli, jak istotne jest regularne samobadanie piersi, jakie objawy mogą budzić niepokój oraz które kobiety znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka. Specjalistka przedstawi również, w jaki sposób wczesna diagnostyka może znacząco poprawić szanse na skuteczne leczenie.

Na miejscu pojawi się także psychoonkolog Monika Włoskowicz-Majsak, która opowie o roli wsparcia psychologicznego w procesie leczenia pacjentów onkologicznych. Podkreśli, jak ważne jest wsparcie bliskich oraz współpraca z doświadczonymi specjalistami na każdym etapie – od diagnozy po leczenie. Tego typu pomoc jest nieodzownym elementem całościowego podejścia do terapii raka piersi, zarówno dla samych pacjentów, jak i ich rodzin.

Gorąco zachęcamy wszystkie kobiety do skorzystania z okazji, by zadbać o swoje zdrowie, łącząc profilaktykę z codziennymi aktywnościami. Wydarzenie „Łap za biust” to nie tylko możliwość wykonania badań, ale także szansa na uzyskanie wsparcia oraz cennej wiedzy, która może uratować życie.

Dołączcie do nas 2 października w Galerii Kazimierz i zadbajcie o swoje zdrowie – bo profilaktyka ma znaczenie!

Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64