2 czerwca 2023 r. odbędzie się Seminarium SGH, które ma na celu upowszechnienie dobrych praktyk i rozwiązań innowacyjnych w zakresie cyfrowego bliźniaka. Zaproszeni goście przedstawią aktualne trendy i wyzwania stojące przed współczesnymi organizacjami z sektora produkcji i usług. Seminarium będzie inspiracją do podejmowania badań w zakresie innowacji w procesie biznesowym.
Koncepcja medycyny spersonalizowanej odgrywa coraz, ważniejsza, rolę w sektorze opieki zdrowotnej a do jej urzeczywistnienia przybliża nas technologia cyfrowego bliźniaka (DT). Rozwój technologii big data, cloud computing, wirtualnej rzeczywistości i internetu rzeczy (IoT) stworzył techniczne podstawy do zastosowania cyfrowego bliźniaka (DT), a tym samym zapewnił klinicystom i naukowcom bardziej szczegółowy wymiar do badania występowania i rozwoju chorób oraz do przeprowadzania bardziej precyzyjnych diagnoz i terapii. Technologia cyfrowego bliźniaka znalazła już zastosowania w medycynie jako wsparcie,w leczeniu choroby układu krążenia, ortopedii, chirurgii, czy farmacja itp. Zastosowanie technologii cyfrowego bliźniaka z powodzeniem pomogło rozwiązać kilka problemów, takich jak monitorowanie w czasie rzeczywistym, dynamiczna analiza i precyzyjne leczenia chorób, z którymi trudno było walczyć tradycyjnymi metodami.
O tym, na czym polega koncepcja cyfrowego bliźniaka? O rozwoju badań nad cyfrowym bliźniakiem, klinicznym zastosowaniu cyfrowego bliźniaka opowie Joanna Szyman prezeska zarządu NEO Hospital podczas prezentacji „ROSNĄCA ROLA PACJENTÓW W PROJEKTOWANIU ZMIAN W OPIECE ZDROWOTNEJ” w trakcie seminarium „Odkrywamy Cyfrowego Bliźniaka” organizowanego przez Zakład Zarządzania Innowacjami w Instytucie Przedsiębiorstwa SGH Warsaw School of Economics.
Spotkanie odbędzie w formie online, szczegółowe informacje na stronie wydarzenia.