Szpital na Klinach o praktycznych obszarach zastosowania telemedycyny podczas Krakowskiego Kongresu Turystyki Medycznej

szpital na klinach o praktycznych obszarach zastosowania telemedycyny podczas krakowskiego kongresu turystyki medycznej

Dzisiaj odbył się „V Krakowski Kongres Turystyki Medycznej: nowe wyzwania, nowe perspektywy”, który z uwagi na wszechobecną pandemię wyjątkowo zmienił formułę na online. Cykliczne, coroczne wydarzenie organizowane jest dla przedstawicieli szeroko pojętej turystyki medycznej, m.in. firm medycznych, klinik, szpitali, firm farmaceutycznych, uczelni, organizacji biznesowych oraz innych podmiotów zainteresowanych tą tematyką. W tym roku Kongres nabrał szczególnego znaczenia w kontekście branż zagrożonych COVID-19 i konieczności poszukiwań skutecznych narzędzi wspierania turystyki w Krakowie. Z uwagi na pandemię COVID-19 ideą przewodnią tegorocznej edycji jest bezpieczeństwo, którego maksymalizacja jest kluczowa dla większości branż w obecnej sytuacji pandemicznej.

Swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie podzielili się eksperci z firm i instytucji, a wśród prelegentów nie zabrakło Joanny Szyman – Prezes Grupy Neo Hospital, która omówiła kwestię praktycznego zastosowania telemedycyny na przykładzie Szpitala na Klinach. W naszym szpitalu rutynowo wykorzystujemy rozwiązania telemedyczne jak również ciągle jesteśmy otwarci na poszukiwanie nowych rozwiązań w obszarach związanych z rozwojem infrastruktury i oferty medycznej, a także na innowacje organizacyjne, technologiczne oraz usprawnienia procesowe. Poniżej znajdą Państwo parę przykładów, jak w dobie pandemii COVID-19 udało nam się skutecznie wdrożyć rozwiązania z zakresu telemedycyny na różnych płaszczyznach działalności:

  • realizujemy kontakt pacjenta z lekarzem w sferze cyfrowo-wirtualnej, są to telekonsultacjew postaci rozmowy telefonicznej, kontaktu video lub czatu ze specjalistą.
  • korzystamy z narzędzi do planowania operacji.
  • wykorzystujemy system robotyczny, który jest telemanipulatorem.
  • podczas szkolenia chirurgów stosujemy systemy symulacji wirtualnej, w tym w zakresie chirurgii robotycznej.
wstecz dalej
Wyślij wiadomość

    Napisz do nas..