W Szpitalu na Klinach oferujemy personalizowaną opiekę skierowaną na efektywne leczenie nietrzymania moczu. Naszym pacjentkom zapewniamy dostęp do konsultacji z doświadczonymi ginekologami  a także szeroki zakres badań diagnostycznych takich jak urodynamika, cystoskopia oraz badania obrazowe (USG). Proponujemy różnorodne metody leczenia – od terapii zachowawczych, rehabilitacji uroginekologicznej po zaawansowane procedury chirurgiczne.

Oferujemy kompleksowe podejście do leczenia wszystkich rodzajów nietrzymania moczu oraz związanych z tym schorzeń  takich jak obniżenie narządów miednicy mniejszej. Ze względu na wielowymiarowy charakter tych problemów, stosujemy podejście interdyscyplinarne, które łączy ekspertyzę specjalistów z różnych dziedzin medycyny. W skład naszego zespołu wchodzą ginekolodzy, urolodzy, chirurdzy, neurolodzy oraz interniści  wspierani przez rehabilitantów, psychologów i psychiatrów.

Jeżeli jednak metody zachowawcze okażą się niewystarczające lub nie przynoszą oczekiwanych rezultatów proponujemy różnorodne, mało inwazyjne procedury chirurgiczne. Naszym celem jest zapewnienie pacjentkom skutecznego leczenia, które pozwoli im na powrót do pełnej aktywności życiowej bez dyskomfortu i ograniczeń spowodowanych nietrzymaniem moczu.

Zakres zabiegów, które przeprowadzamy w Szpitalu na Klinach w ramach leczenia nietrzymania moczu:

Operacje laparoskopowe

W przypadku bardziej skomplikowanych przypadków nietrzymania moczu w zabiegach stosujemy techniki laparoskopowe (np. w operacji sposobem Burcha). Dzięki małym nacięciom i precyzyjnym narzędziom chirurgicznym operacje te nie wymagają rozcięcia powłok brzusznych przez to są mniej inwazyjne i pozwalają na szybszą rekonwalescencję.

Wszczepienie beznapięciowych taśm podcewkowych (TOT i TVT)

Jest to jedna z najczęściej stosowanych metod leczenia nietrzymania moczu u kobiet. Polega ona na umieszczeniu taśmy pod cewką moczową, co pomaga w utrzymaniu jej właściwej pozycji i zapobiega wyciekowi moczu podczas wysiłku fizycznego. Zabieg jest mało inwazyjny i charakteryzuje się wysoką skutecznością.

Iniekcje z użyciem wypełniaczy okołocewkowych

Ta metoda polega na wstrzyknięciu specjalnych substancji w okolice cewki moczowej, co zwiększa jej objętość i poprawia jej szczelność.

Rehabilitacja uroginekologiczna

Nasza oferta obejmuje kompleksową opiekę dla pacjentek z różnymi schorzeniami takimi obniżenie narządów miednicy mniejszej, wypadanie macicy  czy nietrzymanie moczu. Fizjoterapia uroginekologiczna pomaga w przywróceniu sprawności i funkcji w obszarze miednicy mniejszej kobiet w każdym wieku. To nieinwazyjna i bezbolesna metoda rehabilitacji dostosowywana do indywidualnych potrzeb pacjentek. Jest to również ważne ogniwo wspomagające proces leczenia operacyjnego lub zachowawczego w przypadku różnych form nietrzymania moczu jak również zaburzeń statyki narządów miednicy mniejszej.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat leczenia nietrzymania moczy?

Jeśli borykasz się z problemem nietrzymania moczu i chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach leczenia w naszym szpitalu, skontaktuj się z nami. Nasz zespół jest gotowy aby pomóc Ci odzyskać komfort i jakość życia. Wypełnij poniższy formularz, skontaktuje się z Tobą Opiekun Pacjenta i ustali wszystkie szczegóły konsultacji z ginekologiem specjalizującym się w leczeniu nietrzymania moczu.







Nasi specjaliści

Postawiliśmy na grono specjalistów z wieloletnią, kliniczną praktyką. Dowiedz się więcej o naszych poradniach i kadrze medycznej.

dr. n. med.
Paweł Gruszecki
Ginekolog, ginekolog onkolog
lek. med.
Krzysztof Stuwczyński
ginekolog, położnik
dr n. med.
Marcin Opławski
Ginekolog, ginekolog onkolog
dr n. med.
Krzysztof Mawlichanów
Ginekolog, położnik
dr n. med.
Anna Golka – Leszczyńska
Ginekolog, położnik

Agnieszka Cera
Rehabilitant

O problemie nietrzymania moczu piszemy na naszym blogu

Nasze artykuły blogowe powstają w ścisłej współpracy ze specjalistami naszego szpitala.