Klinika Leczenia Otyłości w Szpitalu na Klinach
Nasz zespół
Pacjentami bariatrycznymi w Szpitalu na Klinach zajmuje się multidyscyplinarny zespół specjalistów (chirurg bariatra, pulmonolog, kardiolog, dietetyk, psycholog, anestezjolog) posiadający wieloletnie doświadczenie w zachowawczym oraz operacyjnym leczeniu otyłości. Obecność lekarza prowadzącego oraz pozostałych członków zespołu na miejscu – w Krakowie optymalizuje bezpieczeństwo naszych pacjentów oraz sprawia, że w przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości czy niepojących objawów jesteśmy do Państwa dyspozycji w każdej chwili.
Co nas wyróżnia?
Klinka Leczenia Otyłości Szpitala na Klinach posiada afiliację największej organizacji bariatrycznej na świecie – Miedzynarodowego Klubu Bariatrycznego (International Bariatric Club). Dzięki tej współpracy nasi pacjenci mają dostęp do ekspertów , a na pomoc profesorów z takich ośrodków Oxford University czy Cleveland Clinic mogą liczyć zwłaszcza pacjenci ze skomplikowaną historią choroby, licznymi chorobami towarzyszącymi oraz po nieudanych, wykonanych wcześniej zabiegach bariatrycznych.
Dyrektorem Kliniki Leczenia Otyłości Szpitala na Klinach, a zarazem lekarzem prowadzącym wszystkich pacjentów jest prof. Tomasz Rogula, specjalista chirurgii metabolicznej, bariatrycznej, laparoskopowej oraz robotowej, który przez prawie 10 lat pełnił funkcję Dyrektora Centrum Chirurgii Metabolicznej i Ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Uniwersyteckim w Cleveland USA oraz był profesorem i twórcą programu robotowej chirurgii bariatrycznej w Cleveland Clinic.
prof. dr hab. n. med. Tomasz Rogula
Specjalista chirurgii metabolicznej, bariatrycznej, laparoskopowej oraz robotowej; lekarz prowadzący, Dyrektor Kliniki Leczenia Otyłości Szpitala na Klinach
Profesor Tomasz Rogula jest absolwentem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie uzyskał specjalizacje I i II stopnia z chirurgii ogólnej oraz doktorat i habilitację. Jest profesorem Uniwersytetu Case Western Reserve w Cleveland, USA oraz dwóch polskich uczelni – Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Przez prawie 10 lat pracował w Cleveland Clinic, USA. Pełnił funkcje Dyrektora Centrum Chirurgi Metabolicznej oraz Ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Uniwersyteckim Case Western University w Clevaland, USA. W czasie swojej pracy w Cleveland Clinic utworzył i kierował pierwszym Ośrodkiem Robotowej Chirurgii Bariatrycznej. Za swoje osiągnięcia otrzymał dwukrotnie nagrodę prezydenta Cleveland Clinic.
Tomasz Dziubyna
Dietetyk
Dyplomowany dietetyk, którego szczególnym obszarem zainteresowań jest dietoterapia w chorobach przewodu pokarmowego, takich jak: zespół jelita drażliwego, refluks, SIBO, celiakia, czy choroba wrzodowa żołądka i dwunastincy. W swojej codziennej pracy pomaga również pacjentom z nadwagą i otyłością, insulinoopornością, cukrzycą typu II jak i z kamicą nerkową. Jest również ekspertem programu ModuLife, który dedykowany jest dla pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna, mający na celu indukcję i utrzymanie remisji choroby.
dr n. med. Aleksander Kania
Specjalista chorób wewnętrznych i chorób płuc, posiadający wieloletnie doświadczenie kliniczne w leczeniu bezdechu sennego oraz hipowentylacji w przebiegu otyłości.
Specjalizuje się w leczeniu niewydolności oddychania metodą wentylacji nieinwazyjnej. Adiunkt w Klinice Pulmonologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, który swoje doświadczenie pogłębiał na stypendiach naukowych w McMaster University w Kanadzie oraz Leiden University Medical Centre w Holandii. Przewodniczący Sekcji Intensywnej Terapii i Rehabilitacji Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc. Członek licznych specjalistycznych organizacji medycznych takich jak Sekcja Zaburzeń Oddychania w Czasie Snu Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, Polskiego Towarzystwa Badań Nad Snem, American Academy of Sleep Medicine czy European Respiratory Society.
Monika Włoskowicz Majsak
Psycholog, psychoterapeuta
Absolwentka psychologii stosowanej UJ. Ukończyła atestowany przez SNP PTP kurs psychoterapii przy Katedrze i Klinice Psychiatrii CM UJ (w podejściu psychodynamicznym i systemowym). Posiada ponad 10 letnie doświadczenie zawodowe, które zdobywała m.in. w Szpitalu Specjalistycznym im. dr Babińskiego w Krakowie, poradniach zdrowia psychicznego oraz w ramach własnej praktyki psychologicznej i psychoterapeutycznej. W swojej pracy zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń: lękowych, adaptacyjnych, odżywiania typu anorexia nervosa i bulimia nervosa, osobowości, reakcji na ciężki stres, całościowych i mieszanych zaburzeń rozwojowych oraz innych objawów i oznak chorobowych dotyczących stanu emocjonalnego.
Dr n. med. Paweł Nastałek
Specjalista chorób wewnętrznych oraz specjalista chorób płuc.
Posiada wieloletnie doświadczenie kliniczne w diagnostyce i leczeniu zaburzeń oddychania w czasie snu (bezdechu sennego) oraz leczeniu niewydolności oddechowej, szczególnie metodą nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej oraz chorób wewnętrznych i chorób płuc. Autor licznych prac naukowych publikowanych na łamach renomowanych specjalistycznych czasopism oraz członek Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc i jego sekcji.
Dr n.med. Jacek Pachota
Anestezjolog.
Posiada wieloletnie doświadczenie kliniczne zdobywane na Oddziałach Intensywnej Terapii w zakresie przygotowania pacjentów do zabiegów, ich znieczulenia oraz leczenia bezpośrednio po wykonanej operacji. W Szpitalu na Klinach prowadzi nadzór nad funkcjami życiowymi pacjentów w czasie znieczulenia ogólnego do procedur zabiegowych, podczas procesu powrotu świadomości po znieczuleniu oraz w czasie terapii bólu pooperacyjnego. W codziennej praktyce specjalizuje się w stosowaniu zróżnicowanych technik znieczulenia: analgosedacji, znieczulenia ogólnego oraz regionalnego, który każdorazowo dobiera do rodzaju zabiegu z jednoczesnym uwzględnieniem dobra i potrzeb pacjenta.
Lek. med. Mariusz Wiśniewski
Kardiolog, internista
Lekarz z ponad 20 letnim doświadczeniem zawodowym . Doświadczenie zdobywał w Szpitalu Jana Pawła II w Krakowie, obecnie pełni funkcję kierownika Izby Przyjęć. Zajmuje się diagnozowaniem problemów kardiologicznych i internistycznych m.in. nagłymi zachorowaniami, takimi jak np. infekcje, a także przypadków wymagających stałej opieki takich jak choroby serca, płuc, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, arytmie. W ramach wizyty możliwe jest wykonanie szerszej diagnostyki kardiologicznej – EKG, Holter EKG czy EKG wysiłkowe.