Z przyjemnością informujemy, że na rynku pojawiały pierwsze w Polsce ubezpieczenia pozwalające na finansowanie innowacyjnych metod leczenia.
Ubezpieczenia komplementarne są oferowane przez Laven SA i zapewniają dostęp do metod leczenia niedostępnych w koszyku świadczeń gwarantowanych w ramach NFZ.
– Polisy komplementarne są od dawna oczekiwane na polskim rynku, gdyż rosną oczekiwania społeczeństwa wobec poziomu systemu opieki medycznej, którego możliwości refundacyjne ze środków publicznych są zbyt skromne i w konsekwencji coraz więcej nowoczesnych technologii medycznych pozostaje poza zakresem pokrywanym ze środków publicznych. Bardzo cieszymy się, że Grupa NEO Hospital będzie realizować świadczenia medyczne w ramach tych innowacyjnych polis. – mówi Joanna Szyman prezes Grupy NEO Hospital
W ramach polis ubezpieczeniowych Laven S.A. znajdują się technologie medyczne, których zastosowanie wiąże się z kosztem kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie, a w przypadku całej terapii dochodzi nawet do miliona i więcej złotych. Częścią wspólną polis są operacje z wykorzystaniem robota, protezy bioniczne rąk i nóg oraz druga opinia medyczna z wiodących klinik na świecie. W zakresie pokrycia dostępne są także nowoczesne terapie lekowe.
– Istotną korzyścią wynikającą z posiadania polisy ubezpieczenia komplementarnego jest nie tylko pokrycie kosztów technologii medycznej, ale również organizacja świadczeń zdrowotnych poprzez skierowanie klienta, zgłaszającego problem zdrowotny, do zweryfikowanej wcześniej placówki medycznej, która może zapewnić opiekę na odpowiednim poziomie jakości oraz w gwarantowanym w umowie terminie. Bardzo cieszymy się, że w gronie naszych partnerów medycznych znalazła się Grupa NEO Hospital. – mówi Piotr Karda prezes zarządu Laven S.A.