Leczenie zmian po trądziku

leczenie zmian po tradziku

Oferujemy szeroki zakres usług, które osobom dotkniętym trądzikiem pospolitym pomagają poprawić wygląd skóry, zredukować niedoskonałości oraz zapewnić jej zdrowy i promienny wygląd. Nasze usługi obejmują zarówno diagnostykę, różnorodne zabiegi kosmetologiczne jak również rekomendacje dotyczące pielęgnacji skóry w domu. Wykonanie każdego zabiegu poprzedzone jest szczegółową konsultacją kosmetologa, podczas której przeprowadzana jest diagnostyka stanu skóry oraz określany jest cel terapii. Na podstawie tej analizy dobierany jest najbardziej odpowiedni rodzaj zabiegu, uwzględniając indywidualne potrzeby i oczekiwania pacjenta. Naszym pacjentom oferujemy możliwość skorzystania z peelingów chemicznych, które są jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych w leczeniu zmian potrądzikowych. Zabieg ten polega na aplikacji specjalnych roztworów chemicznych na skórę, które prowadzą do kontrolowanego złuszczania naskórka. Dzięki temu procesowi skóra zostaje oczyszczona a zmiany potrądzikowe takie jak blizny, przebarwienia czy zaskórniki ulegają redukcji. Peelingi chemiczne działają na zasadzie usunięcia martwych komórek naskórka, co prowadzi do stymulacji odnowy komórkowej. W zależności od rodzaju kwasu użytego w peelingu (np. kwas salicylowy, glikolowy, migdałowy) można osiągnąć różne efekty terapeutyczne:

• kwas salicylowy: szczególnie skuteczny w leczeniu skóry tłustej i trądzikowej. Działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, pomaga w odblokowaniu porów i zmniejszeniu zaskórników.
  • kwas glikolowy: pomaga w wygładzeniu blizn potrądzikowych oraz wyrównaniu kolorytu skóry. Jest skuteczny w usuwaniu przebarwień pozapalnych.
  • kwas migdałowy: jest łagodniejszy, idealny dla osób z wrażliwą skórą. Pomaga w leczeniu trądziku oraz poprawia strukturę skóry.

Zakres zabiegów:

– zmiany niezapalne (mikrozaskórnki otwarte lub zamknięte)

• oczyszczanie manualne
  • peeling chemiczny

– zmiany zapalne (grudki, krosty, guzki, nacieki ropne)

• peeling chemiczny

– usuwanie zmian potrądzikowych (blizny , przebarwienia)

• dermapen (mikronakłuwanie)
  • peelingi chemiczne mocno złuszczające
  • technika kanapkowa (peeling chemiczny + retinol)

anna solecka kosmetolog

Anna Solecka

Z wykształcenia ekonomistka, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jej  kariera zawodowa rozpoczęła się tuż po studiach, kiedy to podjęła pracę jako przedstawiciel medyczny dla renomowanej francuskiej marki dermokosmetycznej. To właśnie w tym momencie zrodziła się jej pasja do kosmetologii i medycyny estetycznej, która trwa nieprzerwanie od ponad 20 lat. Przez lata pracy w branży medycyny esetycznej miała niepowtarzalną okazję wprowadzać na rynek innowacyjne produkty oraz aktywnie uczestniczyć w licznych szkoleniach, zarówno w Polsce, jak i za granicą, w krajach takich jak Francja i Hiszpania. Jej rola nie ograniczała się jedynie do przekazywania zdobytej wiedzy; z dumą edukowała lekarzy oraz kosmetologów, dzieląc się nowinkami i najnowszymi trendami w dziedzinie dermatologii estetycznej.

Była aktywną uczestniczką prestiżowych konferencji organizowanych przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologii Estetycznej oraz Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Medycyny Estetycznej, a także kongresów takich jak Le Nouvelles Esthetiques.

Jej specjalizacja to kosmetologia lecznicza, w szczególności terapia trądziku pospolitego zarówno u młodzieży, jak i dorosłych, terapia przebarwień, trądziku różowatego oraz zaawansowane zabiegi anti-aging. Stale poszukuje i wdraża nowe metody stymulujące i pobudzające skórę na różnych jej poziomach.

Aktualnie poszerza swoją wiedzę na studiach magisterskich z kosmetologii na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, co pozwala jej na jeszcze głębsze zrozumienie procesów zachodzących w skórze oraz doskonalenie umiejętności terapeutycznych. Jej celem jest nieustanny rozwój i dążenie do perfekcji w doborze najskuteczniejszych zabiegów, które przynoszą realne, zauważalne efekty.

Wiedza, którą zdobyła na przestrzeni lat, umożliwia jej precyzyjne wyselekcjonowanie zabiegów, które są najbardziej skuteczne i bezpieczne w obrębie różnych metod terapeutycznych. Dzięki temu może świadczyć usługi na najwyższym poziomie, dostosowane do indywidualnych potrzeb swoich pacjentów,