Chirurgia robotyczna w Nowym Sączu!

chirurgia robotyczna w nowym saczu

Medycyna w Nowym Sączu wkracza w nową erę dzięki współpracy NEO Hospital i Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego. W dniu 30 września br. odbyły się pierwsze operacje z wykorzystaniem robota chirurgicznego da Vinci, co stanowi ważny krok w rozwoju zaawansowanej opieki medycznej w regionie.

NEO Hospital zarządza Oddziałem Urologii w nowosądeckim szpitalu, dostarczając pacjentom kompleksowe usługi z zakresu urologii. Jak podkreśla Joanna Szyman prezes NEO Hospital – Model podwykonawczy umożliwia szpitalom szybkie wdrożenie zaawansowanych technologii, bez konieczności ponoszenia ogromnych kosztów zakupu sprzętu. To szansa dla mniejszych placówek na szybkie wyrównanie szans w dostępie do nowoczesnych rozwiązań medycznych, które dotychczas były zarezerwowane dla największych ośrodków w kraju.

To już 4 ośrodek robotyki uruchomiony przez NEO Hospital w ciągu ostatniego roku poza Krakowem. W takim modelu robotykę chirurgiczną wdrożyliśmy już w 6 szpitalach w Rzeszowie, Zabrzu, Ostrołęce, Olsztynie i Nowym Sączu.

Pierwsze operacje w Nowym Sączu przeprowadził dr Paweł Wisz, światowej klasy specjalista urologii, który na swoim koncie ma ponad 1500 zabiegów z wykorzystaniem robota da Vinci.

– Robot to narzędzie, które wspiera chirurga, ale ostateczny sukces zabiegu zależy od umiejętności i doświadczenia operatora. Dzięki naszemu projektowi, pacjenci z Nowego Sącza oraz okolic będą mieli dostęp do specjalistów i nowoczesnych technologii medycznych – podkreśla dr n. med. Paweł Wisz.

Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64