Pielęgnacja skóry w okresie okołomenopauzalnym (peri, pre, menopauza)

pielegnacja skory w okresie okolomenopauzalnym

Okres okołomenopauzalny, obejmujący fazy premenopauzy, perimenopauzy oraz samej menopauzy wiąże się z licznymi zmianami w organizmie kobiety, w tym w kondycji skóry. Zmniejszenie poziomu estrogenów prowadzi do utraty elastyczności skóry, pojawienia się zmarszczek, suchości oraz pogorszenia ogólnego wyglądu cery. Oferujemy kompleksowe zabiegi kosmetologiczne, które pomagają w pielęgnacji skóry w tym wymagającym okresie. Przed przystąpieniem do zabiegów, każda klientka przechodzi szczegółową konsultację z kosmetologiem aby dokładnie ocenić stan skóry i dobrać najbardziej odpowiednie metody pielęgnacji. Wspólnie ustalamy plan zabiegowy, który odpowiada na indywidualne potrzeby skóry w okresie okołomenopauzalnym. Nasze zabiegi kosmetologiczne są zaprojektowane tak aby wspierać kobiety w utrzymaniu zdrowej, nawilżonej i jędrnej skóry, niezależnie od zmian hormonalnych. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji można znacząco opóźnić procesy starzenia i cieszyć się piękną skórą przez wiele lat. Zapewniamy profesjonalne wsparcie kosmetologiczne na każdym etapie tego wyjątkowego okresu w życiu kobiety.

Wszystkie nasze zabiegi kosmetologiczne (oprócz masażu Kobido), opierają się na podobnym schemacie a jednocześnie są bardzo spersonalizowane (dobór właściwych substancji aktywnych) pod kątem indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjentki. Wykonanie zabiegu obejmuje:

• demakijaż i oczyszczanie
  • peeling chemiczny , enzymatyczny– adekwatny do problemu skóry
  • serum aktywne (ampułka biostymulująca) wtłaczana dermapenem lub za pomocą sonoforezy (ultradźwięki)
  • maska w postaci jednorazowego płata (nawilżająca lub wyciszająca) po dermapenie
  • maska algowa, kremowa , gipsowa po sonoforezie
  • krem na zakończenie zabiegu
  • ochrona przeciwsłoneczna

Zakres zabiegów:

• zabiegi nawilżającą – zabiegi kluczowe dla utrzymania zdrowej, elastycznej i promiennej skóry. Nawilżenie pomaga w utrzymaniu bariery ochronnej, zapobiega odwodnieniu, redukuje suchość, szorstkość skóry i spowalnia procesy starzenia.
  • zabiegi antyoksydacyjne- mają na celu neutralizacje wolnych rodników, które są jedną z głównych przyczyn starzenia się. Wolne rodniki mogą powodować uszkodzenie komórek skóry, co prowadzi do utraty elastyczności, powstawania zmarszczek i przebarwień. Istotne składniki aktywne; witamina C, witamina E, niacynamid, koenzym Q10, kwasie liponowy,  glutation
  • zabiegi na bazie retinoidów – kluczowy procedura zabiegowa, która ma na celi poprawę wyglądu skóry. Retinoidy to pochodne witaminy A, które działają na skórę na kilku poziomach: stymulują odnowe komórkową, zwiekszaja syntezę kolagenu, redukują blizny i przebarwienia.
  • zabiegi rewitalizujące na bazie egzosomów – regeneracja skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny, wspomaganie leczenia blizn potrądzikowych i  przebarwień
  • zabiegi na okolicę oka – kompletne zabieg redukujący zmarszczki, cienie i obrzęki
  • masaż Kobido- lifting twarzy w oparciu o zestaw technik manualnych, który działa na różnych poziomach tkanek, opracowuje głębsze struktury mięśni mimicznych twarzy i powięzi, a zarazem oddziałuje na wszystkie warstwy skóry dając efekt modelingu.

Usuwanie przebarwień po lecie

Zabiegi wykonywane przez kosmetologa:

• naskórkowe przebarwiania- peelingi chemiczne, maska z retinolem,
  • mieszane (naskórkowo- skórne) typu melazma – zabieg cosmelan (nowa formuła, mniej agresywna)

anna solecka kosmetolog

Anna Solecka

Z wykształcenia ekonomistka, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jej  kariera zawodowa rozpoczęła się tuż po studiach, kiedy to podjęła pracę jako przedstawiciel medyczny dla renomowanej francuskiej marki dermokosmetycznej. To właśnie w tym momencie zrodziła się jej pasja do kosmetologii i medycyny estetycznej, która trwa nieprzerwanie od ponad 20 lat. Przez lata pracy w branży medycyny esetycznej miała niepowtarzalną okazję wprowadzać na rynek innowacyjne produkty oraz aktywnie uczestniczyć w licznych szkoleniach, zarówno w Polsce, jak i za granicą, w krajach takich jak Francja i Hiszpania. Jej rola nie ograniczała się jedynie do przekazywania zdobytej wiedzy; z dumą edukowała lekarzy oraz kosmetologów, dzieląc się nowinkami i najnowszymi trendami w dziedzinie dermatologii estetycznej.

Była aktywną uczestniczką prestiżowych konferencji organizowanych przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologii Estetycznej oraz Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Medycyny Estetycznej, a także kongresów takich jak Le Nouvelles Esthetiques.

Jej specjalizacja to kosmetologia lecznicza, w szczególności terapia trądziku pospolitego zarówno u młodzieży, jak i dorosłych, terapia przebarwień, trądziku różowatego oraz zaawansowane zabiegi anti-aging. Stale poszukuje i wdraża nowe metody stymulujące i pobudzające skórę na różnych jej poziomach.

Aktualnie poszerza swoją wiedzę na studiach magisterskich z kosmetologii na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, co pozwala jej na jeszcze głębsze zrozumienie procesów zachodzących w skórze oraz doskonalenie umiejętności terapeutycznych. Jej celem jest nieustanny rozwój i dążenie do perfekcji w doborze najskuteczniejszych zabiegów, które przynoszą realne, zauważalne efekty.

Wiedza, którą zdobyła na przestrzeni lat, umożliwia jej precyzyjne wyselekcjonowanie zabiegów, które są najbardziej skuteczne i bezpieczne w obrębie różnych metod terapeutycznych. Dzięki temu może świadczyć usługi na najwyższym poziomie, dostosowane do indywidualnych potrzeb swoich pacjentów,