Cel neuromodulacji nerwów krzyżowych
Zadaniem neuromodulacji nerwów kryżowych jest przywrócenie właściwej funkcji pęcherza moczowego, ale również odbytnicy oraz funkcji seksualnych. Wszczepiony w pośladek stymulator pacjentka steruje poprzez pilota, a tym samym może ona kontrolować swoją fizjologię.
„Ta nowoczesna i bezpieczna metoda jest jak podarowanie drugiego życia pacjentom, którzy przewlekle cierpią. Jest stosowana w przypadku osób, którzy od wielu lat bezskutecznie zmagają się z zaburzeniami kurczliwości pęcherza moczowego i oddawania moczu, wynikającymi z uszkodzeń układu nerwowego jak również w przypadku chorych po wypadkach komunikacyjnych przebiegających z uszkodzeniami rdzenia kręgowego” – wyjaśnił dr Ralf Bentler z Kliniki w Kassel uznany niemiecki specjalista, który był obecny przy zabiegach wszczepiania elektrod stymulujących nerwy krzyżowe w Szpitalu na Klinach. „Bardzo doceniam umiejętności zespołu medycznego, ciepłą atmosferę oraz komfortowe warunki panujące w Szpitalu na Klinach”.
Kwalifikacja do zabiegu neuromodulacji nerwów krzyżowych
Kwalifikacja wymaga dokładnego badania uroginekologicznego, neurologicznego, urodynamicznego i dopiero po uzyskaniu wszystkich potrzebnych informacji lekarz może decydować o zakwalifikowaniu pacjentki do zabiegu.
Metoda w 80% przypadków przynosi poprawę jakości życia pacjentek, można ją zatem uznać za bardzo skuteczną.