Centrum chirurgii kręgosłupa

W Centrum chirurgii kręgosłupa Szpitala na Klinach specjalizujemy się w diagnostyce chorób kręgosłupa takich jak przepukliny krążka międzykręgowego, stenozy kanału kręgowego, choroby zwyrodnieniowe, czy dyskopatie. W ramach centrum wykonujemy  małoinwazyjne zabiegi w obrębie kręgosłupa w tym operacje endoskopowe, które stanowią alternatywę dla metod klasycznych lub operacji mikrochirurgicznych. Dzięki zastosowaniu aktualnie dostępnych metod leczenia likwidujemy przyczynę bólu przez małe nacięcie skórne, do minimum skracamy czas spędzony w szpitalu (często poniżej 24 godzin) jak również umożliwiamy powrót do normalnej aktywności już w kilka dni po zabiegu. Wykonujemy  zabiegi w obrębie odcinka lędźwiowego i piersiowego, jak również realizujemy procedury przeciwbólowe takie jak termolezja, kriolezja czy blokady dokręgosłupowe.

Kto będzie udzielał konsultacji?

dr n. med. Andrzej Smętkowskidr n. med. Andrzej Smętkowski

Chirurg ortopeda, specjalizujący się w małoinwazyjnych zabiegach w obrębie kręgosłupa. Doświadczenie w diagnostyce i leczeniu chorób kręgosłupa zdobył podczas pracy w Uniwersyteckim Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym w Zakopanem w latach 2006-2019. W kręgu jego  zainteresowań znajdują się zespoły bólowe kręgosłupa (dyskopatia, przepuklina dysku, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, kręgozmyk) oraz deformacje kręgosłupa (skoliozy i kifozy, zaburzenia balansu kręgosłupa). Dodatkowo specjalizuje się w zastosowaniu technik małoinwazyjnych w chirurgii kręgosłupa (wertebroplastyka, kyfoplastyka, przezskórna stabilizacja kręgosłupa, dyscektomia endoskopowa).

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat leczenia objawów rwy kulszowej?

Wypełnij poniższy formularz, skontaktuje się z Tobą Opiekun Pacjenta i ustali wszystkie szczegóły konsultacji z ortopedą – dr. n. med. Andrzejem Smętkowskim.